A Daytona második generációja 1988-ban jelent meg, nagyobb óraként (37 mm helyett 40 mm), és automataként is. A Rolex az alap Zenith El-Primero szerkezetet használta az öt számjegyű Daytona modellek meghajtására, de körülbelül 50%-kal módosította a szerkezetet, és átnevezte Rolex 4030-ra. Ez a generáció (beceneve Zenith Daytona) az az időszak, amikor a Rolex a Daytona termékcsalád termékeinek szélesebb választékát kínálja, beleértve az új anyagokat, például a fehér aranyat. A Rolex azonban a fehérarany “Zenith” Daytona ref. 16519 bőrszíjjal a szokásos Oyster szíj helyett.
A hat számjegyű referencia Daytona óra a Baselworld 2000-en debütált, ahol a korábbi Zenith El Primo szerkezetet a replika Rolex házon belüli 4130-as kalibere váltotta fel. A COSC-tanúsítvánnyal rendelkező Caliber 4130 automatikus kronográf szerkezet számos előnnyel jár, többek között kevesebb alkatrészt tartalmaz nagyobb megbízhatóság, Parachrom hajrugó a külső tényezőkkel szembeni nagyobb ellenállásért és 72 órás teljesítménytartalék. Nem sokkal az első házon belüli szerkezetű Daytona karórák megjelenése után a Rolex 2004-ben a teljesen fehér arany Daytona 116509-et egy fehérarany Oyster karkötővel egészítette ki a kollekcióval.
A fehérarany Daytona modell másik jelentős fejlesztése a meteorit számlap volt. Míg a Rolex elkészítette a Ref. Az 116509-es szám a régebben áhított földönkívüli bolygó számlappal, 2021-re, a számlap mellett egy feltűnő fekete segédórát mutatnak be, amely némileg hasonlít az ikonikus Daytona Panda számlaphoz. A Rolex Meteorite számlap lenyűgözősége az, hogy ez egy valódi meteorit, amelyet a híres Gibeon meteoritból gyűjtöttek Namíbiában, Afrikában. Ezt az anyagot ezután kezelik, hogy felfedjék a jellegzetes csíkokat.
Ma a gyűjtők négy szabványos számlapszín közül választhatnak: Rising Sun Blue, dinamikus piros ékezetekkel a segédórákon belül; Fekete, fényes gyémánt órajelzőkkel; Acél, kontrasztos fekete segédórákkal; és Meteorit, fekete segédórákkal. A kollekcióban korábban fényes gyöngyház, valamint sportos “versenytárcsa” volt, amelyet régimódi órajelzőkkel díszítettek. Ezek a tárcsázási lehetőségek azonban azóta megszűntek.
Legutóbbi hozzászólások