Amikor a rozsdamentes acélból készült egyszerű, csak a szabadban való szórakozás érdekében épített órákról van szó, a Rolex és a Tudor testvérvállalatok remek lehetőségeket kínálnak – különösképp a Rolex felfedezőkre és a Tudor Rangers-re. Mindkét óra általános kialakítását a márkájuk korábbi katalógusai ihlette; Ugyanakkor frissítették, hogy megfeleljenek a mai modern órák vásárlóinak. Ma összehasonlítottuk a Rolex replika órák felfedezőket és a Tudor Rangers-eket, hogy kiderítsük, hogyan versenyeznek ezek a minimalista sportórák egymással. Annak érdekében, hogy a dolgok objektívek maradjanak, két óra legújabb verzióját választottuk: a Rolex Explorer ref. 214270 és Tudor Ranger ref. 79.910.
A Rolex felfedezője 1953-ban debütált Sir Edmund Hillary emlékének és Norgaynak a megemlékezésében, mint az első sikeres hegymászók, akik az Everest-hegy csúcstalálkozójára jutottak. Az osztriga örökké őrzést 1953-ban adták a brit Everest-expedíció legénységének, így Rolex megragadta a lehetőséget, hogy ugyanebben az évben később hivatalosan is bemutatkozzon a felfedezővel, hogy a márkát az Everest-hegy történelmi emelkedéséhez igazítsák. A Rolex az órákban az évtizedek óta kissé javult, ám formatervezési jellemzői között szerepel egy rozsdamentes acél kagylóhéj és egy osztriga karkötő, egy fekete, arab számokkal ellátott időmérő (3,6,9), egy mercedes-benz stílusú mutató és egy automatikus időmérő. Az óra egy Rolex tűzőkapocs volt, mióta az 1950-es években mutatták be.
Tudor viszont bemutatta a Ranger-et az 1960-as években, ezenkívül egy rozsdamentes acélból készült vízálló karóra, fekete számlaptal és arab számokkal. A Ranger-nél azonban négy arab szám van, 3, 6, 9 és 12, valamint egy óramutató nyíllal és másodlagos kéz világító téglalaplal. Az elengedhetetlen és az elengedhetetlen verziók (Oysterdate Ranger néven) mellett Tudor a kézi csomagolással készített Oyster Ranger-t és a teljesen automatikus Oyster Prince Ranger-t is készíti (érdekes tény: sok „Tudor” szüreti órában a „Prince” címke automatikus mozgást képvisel. mint az örökös címke a Rolex órákon). A Tudor Ranger karóra 1988-ban nem tűnt el a katalógusból.
2010-ben a Rolex bemutatta legújabb kalandóráját, az Explorer 214270-et, nagyobb házmérettel, erős karkötő-láncszemmel és egy új, 3132-es kaliberű mozgással. A korábbi 36 mm-es verzióval ellentétben az új ref. 214270 nagyobb 39 mm-es kagylóhéjat használ. A számlap megőrzi a mercedes-benz stílus fekete háttérét és a 3/6/9 ábrákat. Modern Rolex óraként órajelként használható és platina előlapot tartalmaz. Sokan úgy vélik, hogy a tárcsa túl kicsi az új esethez, mert a perc kéz nem halad teljes mértékben a perc szám kezéhez a tárcsa széle mentén. Tehát 2016-ban a Rolex kiadott egy frissített Explorer ref. 214270, amely nemcsak jobb kézaránnyal rendelkezik, hanem platina 3, 6 és 9 fényerőt is ad. A gyűjtők gyakran erre a verzióra hivatkoznak “Mark II” Explorer ref. 214.270.
Legutóbbi hozzászólások