Ebben a Rolex vásárlási útmutatóban megválaszoljuk az ősrégi kérdést: mi a különbség a GMT Master és a GMT Master II között? Tagadhatatlan, hogy sok hasonlóság van a két modell között. Mindkettő kettős időzóna funkcióval, 24 órás előlappal és egy plusz mutatóval rendelkezik a tárcsán. Ha nem vagy túl tapasztalt gyűjtő, akkor nehéz lehet különbséget tenni anélkül, hogy nem tartaná a kezében az órát, vagy nem figyelne oda a finomabb részletekre. A Rolex GMT Master és a GMT Master II azonban sok tekintetben különbözik, mind formailag, mind funkciójukban. Nézzük meg részletesen az egyik legikonikusabb modellt, a Rolex GMT-t.
Ebből a célból a Rolex felszerelte a GMT-Mastert egy pár központi óra- és percmutatóval a helyi idő jelzésére, valamint egy további 24 órás jelzővel, amely egy második időzónát mutat a 24 órás jelölőre mutató forgó keret segítségével.
Első pillantásra úgy tűnhet, hogy a GMT-Master és a GMT-Master II az replika órák. Mégis, ha benézünk a motorháztető alá, gyorsan látni fogjuk, hogy a két modell között a leglényegesebb különbség az óra belső szerkezete által kínált funkciókban rejlik.
A GMT-Master lehetővé teszi, hogy viselője egyszerre két időzónát olvasson. Ezzel szemben a GMT-Master II három különálló időzóna leolvasását teszi lehetővé. A Rolex ezt úgy éri el, hogy a 24 órás mutatót függetlenné teszi a központi óra- és percmutatóktól.
Így míg a középső mutató a helyi időt jelzi, a 24 órás mutató szabadon mozoghat a tárcsán, és a 24 órás keretre mutatva jelzi az időt a második időzónában, míg a forgó keret bármelyik irányba elforgatása jelzi az időt. a harmadik időzónában.
A konkrét referencia- és gyártási időszaktól függően a Rolex GMT-Master rozsdamentes acél, sárgaarany és rozsdamentes acél kéttónusú, valamint minden sárgaarany változatban kapható. Ezenkívül az óra házának anyagától függően többféle előlap is elérhető, köztük (a nagyon korai modelleken) bakelit kék és piros, alumínium kék és piros, alumínium fekete, alumínium barna és bézs, alumínium barna és alumínium kék ( nagyon ritka). Az Oyster és a Jubilee szíj egyaránt megtalálható a GMT-Master replika órák.
A zavart fokozandó, hogy a számlapon használt világítóanyag a gyártás évétől függően is változhat. A rádiumot az első GMT Master ref. 6542. A Rolex azonban hamarosan tríciummal helyettesítette, miután felfedezte, mennyire veszélyes a rádium fénye. Az 1990-es évek végén világító testek váltották fel a tríciumot.
Ezenkívül a Rolex több anyaglehetőséget kínált a GMT-Master II-hez: rozsdamentes acél, Yellow Rolesor, amely az aranyat rozsdamentes acéllal párosítja, Everose Gold, amely párosítja az Everose Rolesort rozsdamentes acéllal, tiszta fehér arany, tiszta sárga arany és tiszta Everose Arany. Ráadásul az előlapok választéka is változatosabb. A GMT-Master II történetének korai szakaszában az előlap alumíniumból készült, és csak piros és kék, fekete és piros, barna és fekete színben volt elérhető.
2007-ben azonban a Rolex elkezdte a Rolex GMT-Master II órákat Cerachrom kerámia előlappal szerelni. A GMT-Master II piros és kék, fekete és kék, fekete és barna színben, valamint fekete kerámia előlappal kapható. A jelenlegi sorozatgyártású modellek csak a kétszínű keretes változattal rendelkeznek. A teljesen fekete kerámia előlap opció a közelmúltban megszűnt a 116710. 116710 számmal együtt. Csak az idő fogja eldönteni, hogy visszatér-e.
Legutóbbi hozzászólások